Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Listopad 2014

Růžičky

28. listopadu 2014 v 17:15 Obrázky
Nevěděla jsem, kterou fotku vybrat, takže je to růžičkování :-)Houby opravdu ještě rostou!

14. listopadu 2014 v 17:45 Můj zápisník
Dnes jsem našla těch hub ještě víc než posledně a byly i větší. Asi lidi už nevěří, že by mohly růst a proto tam stačí v lese vyrůst do větší velikosti. Je jich tentokrát plná mísa, co já bych za to dala v létě! :-) Pravda ale je, že se budou muset probrat, okrájet, protože jsou místama některé mírně jakoby namrzlé. Tak uvidím, kolik jich zbyde. Někde jsem sice četla, že se namrzlé houby jíst nemají, ale co pamatuju tchána, ten chodil do lesa na houby ještě v prosinci a dožil se vysokého věku. Tak jsem zvědavá, jak to s těma dnešníma houbama dopadne...Vánoční sněhové vločky

11. listopadu 2014 v 10:56 | Vánoční sněhové vločky |  Háčkování
Dnes měl přiject Martin na bílém koni, ale asi se letos opozdil, tak jsem uháčkovala pár sněhových vloček, které jsem našla na facebooku. Záměrně jsem je neškrobila, ve skutečnosti na tom talíři vypadají, jako by mi nasněžily do talíře :-) Jsou sice bez škrobení nepravidelné, ale takové jakoby lehké nadýchané. Nevím, jestli je budu věšet na stromeček, nebo jestli si je nechám jenom tak na talíři :-) Posledních 14 dní jsem opravdu hodně háčkovala, nějak mě to popadlo, nemůžu si pomoct. A pořád mě napadají další drobné možnosti, co uháčkovat. Takže si asi ještě s háčkem pohraju :-)


Jedna větší sněhová vločka

11. listopadu 2014 v 10:48 Háčkování
Tato sněhová vločka má v průměru asi 15 cm:
Háčkovaná dečka

11. listopadu 2014 v 10:41 Háčkování
Tato dečka má průměr asi 35 cm :-)


Moje oblíbené chryzantémy

9. listopadu 2014 v 20:44 Obrázky
Včara jsem si kromě větviček jehličí utrhla v lese i stonky kapradí. A dnes jsem si k němu koupila moje milované chryzantémy. Pořád mě v poslední době přitahuje všechno, co má bílou barvu. Asi sem pozvolna dám na blog všechny svoje fotky sedmikrásek, i bílých květin :-)
Musím sem dát všechny fotky, nedá mi to jinak :-)