Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Prosinec 2014

Vánoční stromečky co jsem kde viděla

19. prosince 2014 v 21:38 Obrázky
Tento první stromeček mají v jednom malinkatém městečku na náměstí. Ozdoby laděné do modra jsou nejspíš z polystyrénu natřeného nějakou barvou :-) Ozdoby se kymácely v dnešním větru, počasí také nic moc, zataženo. Ale ten nápad s ozdobami se mi líbil. Většinou se dávají na vesnicích na stromečky na návsi pouze ozdobené světýlky a to není ve dne vidět.Tento stromeček je v jiné vesničce laděný do červena. Někdo měl ten nápad, že se obalily krabice různých velikostí a výsledek myslím také dobrý, jen kdyby bylo větší světlo a nefoukal tolik vítr.
a tento malý stromek byl před jednou restaurací...vevnitř jsem nebyla :-)


Stromečky aneb koukat do zeleného

16. prosince 2014 v 13:25 Obrázky
Není vůbec lehké najít osamělý krásný menší smrček uprostřed lesa, jak jsem si představovala. Tyto stromečky jsou už na kraji lesa poblíž silnice, ale díky Bohu za ně.

Adventní košíčky

7. prosince 2014 v 16:58 Můj zápisník
Ještě jsem sem nedala naší adventní výzdobu, tak to musím honem dohnat, než bude po Vánocích. Nemáme adventní věnec, máme adventní košíčky, svíčky samozřejmě nezapalujeme. Máme je prostě jen tak pro radost. Ten první je můj, ten druhý dcery. Schválně jsem se zeptala syna, jestli mu nevadí, že nemá také svůj adventní košíček, i když jsem odpověď tušila :-) Prostě nevadí, pochválil mi ho a prý se na něj rád občas koukne u mne a to mu k radosti úplně stačí :-) Manžela jsem se nestačila ani zeptat, protože se dívá v jiné místnosti na televizi, možná spí v křesle a já se ho ptát raději ani nebudu, asi by si myslel, že jsem spadla z měsíce a to nemám zapotřebí :-)
Mužský asi některé věcičky k životu nepotřebují í když to úplně nechápu. Ale hlavní je a toho si na nich cením, že dokážou trpělivě čekat před obchodem s dekoracemi, kde se my dvě s dcerou dokážeme vyžívat třeba hodinu. Pravda, občas nás prozvoní mobilem, kdy už půjdeme, vím, že trpí, skřípou zuby, ale po letech už to nějak vzali, že to tak prostě u nás musí být :-) Syn čeká jen tehdy, když ještě jedeme někam, kam potřebuje i on, jinak to balí a odchází za svým. Manžel většinou nemá kam utéct, ale už několik let jezdíme většinou za podobnými věcičkami s dcerou samy, to jen občas jedeme všichni, když není vyhnutí.
Tyto košíčky jsme si ale udělaly s dcerou samy, z toho, co jsme doma našly.

Můj je samozřejmě ten s bílýma svíčkama. Mám ho na stolku ve své blízkosti, abych na něj z každého rohu dobře viděla a občas nasávám vůni jehličí :


ještě jednou můj košíček shora :


A dcery košíček, má ho u sebe ve svém pokojíčku. Po pravdě, já bych k oranžovým svíčkám raději tu zasněženou větvičku nedávala, ale dceři se to tak líbí a to je hlavní. A když tak na to koukám, tak si říkám, proč by tam ta větvička nemohla být...vždyť i dekorace s oranžovými svíčkami může být zasněžená...tak jo! :-)


Autobusová zastávka

2. prosince 2014 v 21:26
Za autobusovou zastávkou, dnes dopoledne :-)


Vánoční strom na Berounském náměstí

1. prosince 2014 v 19:53 Můj zápisník
Dnes bylo u nás celý den mlhavo, skoro jako by ta mlha pršela :-) Na chodnících to místama pěkně klouzalo. Ale vánoční strom na náměstí v Berouně se mi líbil :-)
Mimochodem, už máme zamzlý dvorek, stromy na zahradě jsou obaleny ledem, zamrzla nám anténa, nejde televize...a koukám, že mi jde i internet tak napůl, že by také zamrznul? :-))


A jesličky: