Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Říjen 2015

Bundička s pletenými rukávy

21. října 2015 v 18:20 pletení
Teprve teď sem dávám tu mnou zmiňovanou bundičku s pletenými rukávy. Bundička je bílá, a dcera k ní chtěla ty rukávy v černé barvě ( celý pletený svetr nechtěla ) Takže mi hned bylo jasné, že se bundička bude muset často prát. Vyřešila jsem to tedy tak, že jsem dospod bundičky kolem výkroje na rukávky našila dvojitý kaloun, a na ně přišila knoflíky. Takže rukávy je možné před praním odepnout. Kdyby se bílá bundička prala s černými rukávy, tuším, že by to asi nemuselo dopadnout dobře. Ona ta černá vlna pouštěla barvu, takže jsem rukávy po upletení nejdřív několikrát vyprala v octovém roztoku. Doufám, že už pouštět barvu nebudou.

Tak tedy zimní bundička s pletenými rukávy...


Dnes v lese na houbách

20. října 2015 v 19:29 Můj zápisník
Když jsem si včera přečetla u Jaruš na blogu, že už konečně rostou houby, vydala jsem se opět do našeho lesa. Po pravdě, moc jsem tomu ani nevěřila, že bych nějaké houby našla. Vždyť to u nás v lese pravidelně sleduju. Ale nedalo mi to, co kdyby přece jen se ten les zmátořil.
Samozřejmě že ne. Houby u nás prostě nerostou.
V lese je ale vždycky krásně. Utrhla jsem si pár větviček ze smrčku, abych mohla udělat nějakou tu dekoraci na hřbitov. Včera jsem kvůli tomu byla v Globusu, kde slibovali akci umělých květin. Bohužel jeden svazek umělých chryzantém stál něco přes 90Kč a že by byly ty květiny nějak zvlášť hezké, to tedy nebyly.
Tak jsme ještě ten samý den odjeli do Berouna, kde v květinářství na náměstí měli vždy velký výběr umělýc květin. Tentokrát ale i tam byly květiny zdražené a přesto se mi zdá, že jsou snad už starší, jakoby vybledlé od sluníčka. Byly ale o trošičku levnější než ty z Globusu, tak jsem si přece jen vybrala a jsem docela dalo by se říct spokojená. A počítám, že koncem týdne nějakou tu dekoraci na hřbitov udělám.
Ještě sem dávám fotky z lesa. Je vidět, že už je podzimjediné houby, které jsem v lese viděla :-)


tyto bílé kytičky, nevím, jak se jmenují, jsou droboučké, mají ve skutečnosti sotva půl centimetru v průměru


Ještě jsem si v lese natrhala kapradí, bylo malé, ale i to je zázrak. Přes léto totiž v lese všechno kapradí uschlo. Tak jsem byla ráda i za to, co jsem našla na malé pasece. A nedalo mi to, zas jsem zhřešila a udělala jsem si radost. Koupila jsem si totiž po cestě domů v jednom květinářství k tomu kapradí dvě stonky krásně žlutých chryzantém a dala si to doma do vázy :-)

Tak houby jsem sice nenašla, ale mám za to tuto kytici z chryzantém a kapradí :-)