Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Listopad 2015

Muzeum betlémů na Karlštejně

25. listopadu 2015 v 19:48 Obrázky
Je předvánoční čas a proto bych se tu ráda s případnými návštěvníky tohoto blogu podělila o své fotky z návštěvy muzea betlémů na Karlštejně. Dávám sem alspoň pár foteček, a pokud by měl někdo zájem podívat se na všechny fotky betlémků, nebo jejich částí, stačí se podívat sem, na rajče, kde mám uložený zbytek foteček.

Tak nejprve fotka hradu Karlštejna...


před vchodem do muzea...


betlém z perníku...


Toto je největší královský betlém, v celkovém záběru se mi na fotku nevešel. Jednotlivé části tohoto betléma s pohyblivýma figurkama jsou na rajčeti


perníkové betlémky se mi líbily snad nejvíc...


..vánoční stromeček, ozdobený slaměnými ozdobami...


...slaměný betlémek je součástí slaměných ozdob na stromečku...


dětská kolébka s panenkou...příjde mi to jako milá vzpomínka na dřívější časy...


na této výstavě je možnost vidět i obrázky z perníku na pohádkové motivy, jako třeba čert a Káča, nebo Smolíček s jelenem...také pohádka o veliké řepě :-)


...tento betlém se mi také moc líbil...


a jsou tam i opravdu složité betlémy s celým městem, jako třeba tento...některé takové betlémy jsou jen jako plastické obrazy, některé přímo s figurkama.


Součástí výstavy je i malý obchůdek, kde je možné i nějaký ten betlémek, nebo jen sousoší svaté rodiny, popřípadě jen malou pozornost na památku zakoupit...:-)

Předvánoční dekorace

25. listopadu 2015 v 18:14 Háčkování
Tak to je prozatím moje předvánoční dekorace :-)


háčkovaný andělíček, není ještě dozdobený...


košíček jsem letos zas dostala od dcery...


moje háčkované zvonečky...a hlavně jsem si utrhla v lese trochu jehličí, aby mi to doma připomínalo trochu tu přírodu...


Dva háčkovaní andělé

17. listopadu 2015 v 15:31 Háčkování
Ještě přidávám háčkované andělíčkyHáčkovaná vánoční hvězdička

17. listopadu 2015 v 15:07 Háčkování
Moc ráda bych si letos na Vánoce uháčkovala ozdoby na stromeček. Že by byl celý jen z háčkovaných ozdob? Po pravdě ještě nejsem rozhodnutá. Přesto jsem se pustila do háčkování první vánoční hvězdičky. Mám s nima vždy problém, i když je uháčkuju docela dobře, ještě se musím trpělivě učit sněhové vločky a hvězdičky pořádně vypínat, aby byly dokonalé.

Tak sem dávám mojí letos první uháčkovanou sněhovou vločku. A pokud by si jí taky někdo chtěl uháčkovat, dávám sem raději hned i návod, který jsem našla na fb. společně s obrázkem, aby jste měli přehled, jak má taková sněhová vločka doopravdy vypadat :-)

A tady je ta moje sněhová vločka a já se snad příště polepším.


Pletená červená sukně

6. listopadu 2015 v 11:52 pletení
Tak jsem konečně dopletla tu červenou sukýnku. Však na mne dcera tlačila, abych si pospíšila, jinak že příjde zima a to už sukýnku moc neužije. Měla jsem opravdu v úmyslu uplést sukýnku, kratičkou, jak to vídám u mladých dívek, i těch starších, co nosí k sukýnce také takové černé, zateplené punčocháče. Dcera ale chtěla o pár centimetrů přece jen tu sukýnku delší, aby jí nebyla zima. Tak je ze sukýnky nakonec snad sukně :-)