Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Prosinec 2015

Štědrovečerní kapr naší Matildy

27. prosince 2015 v 10:06 Můj zápisník
Fotky nejsou moje, já se vždy držím v uctivé vzdálenosti :-) Přesto jsem naší Matildě koupila vánoční obleček v podobě zelenočervenozlaté mašle, aby byla také trochu svátečně oděná :-)A po Vánocích se musí držet dieta a důležitý je i pohyb. Asi si z Matildy vezmu příklad...videjko je dcery :-)
Ach to vánoční cukroví

14. prosince 2015 v 16:28 pečení
Pečení vánočního cukroví nikdy nepatřilo k mým koníčkům. Proto jsem ráda za to, co už jsem napekla a pro letošní rok to musí stačit takový, jaký to je. Stejně mi to rodina užírá, tak ať, alspoň se to nevyhodí.a ještě pro dceru pár prasátek, který si pak sama nazdobila...


Vánoční stromečky večer

13. prosince 2015 v 13:02 Můj zápisník
Rozsvícené vánoční stromečky se mi moc líbí, pokud se na ně jen koukám. Na fotkách jsou vidět většinou jen světýlka a stromek se dá jen tušit. Dlouho jsem váhala, jestli je sem vůbec dát, ale nechtěla jsem je vyhodit. Ony ty stromečky ve skutečnosti jsou mnohem hezčí. A navozují ve mně tu správnou atmosféru blížících se Vánoc.


osvětlená kaple v jedné vesničce...
Ještě jedna vánoční dekorace

9. prosince 2015 v 16:58 Můj zápisník
Ještě mi dnes přibyla jedna moc hezká vánoční dekorace. Samozřejmě od dcery :-) Udělala mi jí vlastně tak nějak na mé přání. Ukazovala jsem jí totiž podobný svícen na jedné fotce, co jsem našla na internetu a říkala jsem, jak moc se mi líbí dekorace z přírodních materiálů. Ani jsem nic nečekala. Ale dcera si to zapamatovala a když jsme byli na výletě, nasbírala cestou to, co potřebovala. A dnes mi ten svícen přinesla.
Byla jsem opravdu potěšená a příjemně překvapená. Svícen mám vedle košíčku a perníkové chaloupky, ale focený je na okně, protože bylo dnes málo světla a s bleskem to není ono :-)


A tuto fotku sem přidávám navíc, i když je už staršího data...Na výletě

7. prosince 2015 v 11:46 Můj zápisník
Ten den, jak byl tak krásný západ slunce jsme si udělali rodinný výlet do mně tak známých míst. Cestou jsme se stavěli i na jednom místě, kam jsme se kdysi dávno občas chodili v létě i koupat.


Chtěli jsme i do jiného lesa na jehličí, tam jsme i dorazili, ale jehličí nakonec nemáme, tak snad někdy jindy.

A tady už jsme v rodné vesničce mého dědečka. To bylo také za bílého dne, přesto už byl ve vzduchu takový ten růžovo oranžový nádech světla. Když jsem se podívala směrem k západu, bylo jasné, odkud to světlo pochází. Přesto je toto vidět opravdu málo kdy. Působilo to na mne milým, teplým dojmem...


a tady to je plot u rodného domku mého dědečka. Domek i celá vesnice je už moderně přestavěná, přesto ten plot z planěk tam majitelé domku, naši velmi vzdálení příbuzní nechali v původním stavu. Myslím, že ho dělal ještě můj dědeček. Byl šikovný na práci s dřevem, a stejný plot jsme měli dlouho i u nás doma. Tady na té fotce jsou některá plaňka vyměněna, a na plot dávaji příbuzní tyto hrnečky. Nikdo jim je nesebere. Plot je dlouhý a místní obyvatelé těmi hrníčky stále přispívají. Jakmile se nějaký hrneček rozbije, hned je nahrazen jiným hrnečkem, někým ze vsi.


Tady jsou ty plaňka ještě zdá se původní, zpevněná porostem. Zeď co je vidět nepatří ale k plotu, je to zeď sousedů...


A ještě :-) říkala jsem si, že snad najdu doma taky nějaký vhodný hrníček, ozdobím ho smrkovou větvičkou se šiškou a ovážu mašličkou a donesu na ten plot před vánocema jako dárek, nebo snad vzpomínku a poděkování dědečkovi. A snad i tomu plotu, že tak dlouho vydržel...


A tady cestou domů, vánoční stromeček v jedné vesnici...zas na obloze ten nádech do růžova ...fotka je tmavá, ve skutečnosti bylo ještě světlo, jen mírně se stmívalo...I ten stromeček svítil mnohem líp...


a vánoční stromeček, co měli jedni lidé mezi vraty. Moc přátelsky se na mne netvářili, domek je na konci jedné vesničky, skoro o samotě. A nejspíš nějakých bohatých lidí. Majitelka domu mne sledovala za oknem a mračila se :-)
Zas narůžovělé pozadí fotky...prostě krásný den. Tak jsem si říkala..,,kašlu na babu za oknem, ona to tu chviličku vydrží a já jí nic neukradnu :-)


A vánoční stromeček z mé rodné vesničky...ani tady ještě není večer, i když to na fotce může tak vypadat...


stromeček je vysoký, tak ještě pohled do koruny stromu :-)


a teď zas pohled dolu na jesličky. Postavy jsou celé ze slámy a oděné :-)


a tato fotka je moje srdcová záležitost...


a tato fotka také srdcová záležitost, zas z mojí rodné vesničky...Asi jsem sentimentální, ale mám pocit, že mi to nádherné světlo co nás provázelo na tomto výletě do mně tolik milovaných míst vyprosil můj dědeček tam nahoře u samotného Pána Boha...:-)


A doma jsme si potom nadělovali Mikuláše, i já dostávám každým rokem od každého nějakou tu maličkost.

Dávám sem jen mini balíček od dcery, protože ta jediná každému vše i esteticky zabalí :-) V mini balíčku jsem od dcery dostala dvě fidorky a asi tři lanýžové čokoládové vánoční figurky...od syna a manžela taky čokolády, ty sem dávat nebudu...i když i oni mi udělali radost :-)

Tak sem dávám ještě mini balíček od dcery. Napadlo mě, že bych podobnou větvičkou mohla ozdobit ten hrneček na dědečkův plot :-)Moje Mikulášské dortíky

5. prosince 2015 v 12:06 pečení

těsto ...
balíček rozdrcených piškot
10 dkg rozemletých ořechů
asi 15 dkg másla
10 dkg rozinek namočených v rumu

vytvarovat, dát do ledničky ztuhnout, pak polít čokoládou. kousíček bílé čokolády na očíčka Jazyk je z želatiny :-D