Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Na výletě

7. prosince 2015 v 11:46 |  Můj zápisník
Ten den, jak byl tak krásný západ slunce jsme si udělali rodinný výlet do mně tak známých míst. Cestou jsme se stavěli i na jednom místě, kam jsme se kdysi dávno občas chodili v létě i koupat.


Chtěli jsme i do jiného lesa na jehličí, tam jsme i dorazili, ale jehličí nakonec nemáme, tak snad někdy jindy.

A tady už jsme v rodné vesničce mého dědečka. To bylo také za bílého dne, přesto už byl ve vzduchu takový ten růžovo oranžový nádech světla. Když jsem se podívala směrem k západu, bylo jasné, odkud to světlo pochází. Přesto je toto vidět opravdu málo kdy. Působilo to na mne milým, teplým dojmem...


a tady to je plot u rodného domku mého dědečka. Domek i celá vesnice je už moderně přestavěná, přesto ten plot z planěk tam majitelé domku, naši velmi vzdálení příbuzní nechali v původním stavu. Myslím, že ho dělal ještě můj dědeček. Byl šikovný na práci s dřevem, a stejný plot jsme měli dlouho i u nás doma. Tady na té fotce jsou některá plaňka vyměněna, a na plot dávaji příbuzní tyto hrnečky. Nikdo jim je nesebere. Plot je dlouhý a místní obyvatelé těmi hrníčky stále přispívají. Jakmile se nějaký hrneček rozbije, hned je nahrazen jiným hrnečkem, někým ze vsi.


Tady jsou ty plaňka ještě zdá se původní, zpevněná porostem. Zeď co je vidět nepatří ale k plotu, je to zeď sousedů...


A ještě :-) říkala jsem si, že snad najdu doma taky nějaký vhodný hrníček, ozdobím ho smrkovou větvičkou se šiškou a ovážu mašličkou a donesu na ten plot před vánocema jako dárek, nebo snad vzpomínku a poděkování dědečkovi. A snad i tomu plotu, že tak dlouho vydržel...


A tady cestou domů, vánoční stromeček v jedné vesnici...zas na obloze ten nádech do růžova ...fotka je tmavá, ve skutečnosti bylo ještě světlo, jen mírně se stmívalo...I ten stromeček svítil mnohem líp...


a vánoční stromeček, co měli jedni lidé mezi vraty. Moc přátelsky se na mne netvářili, domek je na konci jedné vesničky, skoro o samotě. A nejspíš nějakých bohatých lidí. Majitelka domu mne sledovala za oknem a mračila se :-)
Zas narůžovělé pozadí fotky...prostě krásný den. Tak jsem si říkala..,,kašlu na babu za oknem, ona to tu chviličku vydrží a já jí nic neukradnu :-)


A vánoční stromeček z mé rodné vesničky...ani tady ještě není večer, i když to na fotce může tak vypadat...


stromeček je vysoký, tak ještě pohled do koruny stromu :-)


a teď zas pohled dolu na jesličky. Postavy jsou celé ze slámy a oděné :-)


a tato fotka je moje srdcová záležitost...


a tato fotka také srdcová záležitost, zas z mojí rodné vesničky...Asi jsem sentimentální, ale mám pocit, že mi to nádherné světlo co nás provázelo na tomto výletě do mně tolik milovaných míst vyprosil můj dědeček tam nahoře u samotného Pána Boha...:-)


A doma jsme si potom nadělovali Mikuláše, i já dostávám každým rokem od každého nějakou tu maličkost.

Dávám sem jen mini balíček od dcery, protože ta jediná každému vše i esteticky zabalí :-) V mini balíčku jsem od dcery dostala dvě fidorky a asi tři lanýžové čokoládové vánoční figurky...od syna a manžela taky čokolády, ty sem dávat nebudu...i když i oni mi udělali radost :-)

Tak sem dávám ještě mini balíček od dcery. Napadlo mě, že bych podobnou větvičkou mohla ozdobit ten hrneček na dědečkův plot :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 7. prosince 2015 v 12:35 | Reagovat

Na druhém snímku je ten růžový přísvit vidět snad nejlépe, vypadá to jek na letní teplý podvečer. Ohrníčkované plaňky se mi moc líbí a líbí se mi i to, že si ten plot vzali za svůj i lidé z okolí a taky ho "přizdobují". :-) K Mikuláši si mi dospěláci nic nedáváme a teď nevím, jestli to vlastně není škoda....

2 Jarka Jarka | Web | 7. prosince 2015 v 12:36 | Reagovat

[1]: Chjo! ....my dospěláci...  :-X

3 Sigmund Werther Sigmund Werther | Web | 7. prosince 2015 v 16:15 | Reagovat

Trochu mi ty fotky připomínají moji vesnici, také je taková pěkná :-)

4 Intuice Intuice | E-mail | Web | 7. prosince 2015 v 18:02 | Reagovat

Tedy ten plot s hrnečky je úžasný! Moc se mi líbí a navíc to, jak se lidé o hrnečky starají. Taky se mi moc líbí balíček od dcery. :-)

5 Van Vendy Van Vendy | Web | 7. prosince 2015 v 20:10 | Reagovat

Jani, to je krásná série krásných záběrů, líbí se mi hned ten první rybníček, ale i další fotka je taková přívětivá, milý pohled na krajinu. A co mě nadchlo, ten tyčkový plot s hrníčky. Proč se na něj hrníčky dávají, má to nějaký důvod? (nebo jen tak pro parádu?)
Vypadá to skvěle a líbí se mi, že to tam lidi nechávají, dnes je to spíš s podivem. Ba naopak, ještě tam nějaký hrnek přidají, když je možnost.
A je taky hezké, že ten plot je ponechán a není nahrazen nějakým betonovým humusem. Mně se takovéto ploty moc líbí, ladí totiž s přírodou, vypadají moc hezky. A ubývají, bohužel.

6 Jana Jana | Web | 8. prosince 2015 v 7:51 | Reagovat

[3]: Ty fotky jsou vlastně z několika vesnic :-) Třeba v jedné z nich bydlíš i ty :-)

[4]: Je to on nynějších majitelů moc hezké, že ten plot zachovali. S těmi hrníčky začali oni a ostatní vesničané se k nim přidali :-)

[5]: Vendy, děkuji, a ty hrníčky se většinou dávají na takovéto staré ploty jako dekorace na ozdobu. Tuším, že proto, aby to vypadalo snad staročesky :-)

7 Jana Jana | Web | 8. prosince 2015 v 8:02 | Reagovat

[1]: Jaruš, na té druhé fotce je to narůžovělé světlo vidět, ale ve skutečnosti bylo všude. Na fotkách bylo vidět jen když je fotka focena s pozadím západu. Jenže tam mi pak paradoxně vše před tím pozadím  ztmavlo, jako by byl večer. Přitom se jen smrákalo. Je to nejvíc vidět na té předposlední fotce. Na tyto stromy a kousek domečku jsem se v mládí dívala každý den. Tím směrem je západ :-)
A o fotku výš, zas ten strom, pod ním je památník na počest padlým vesničanům v první světové válce. Je focený směrem na východ, chybí tam to světlo, ale je vidět modrá obloha...takže ještě nebyla tma. Když jsme přijeli domů, už tma byla, ale nikde na obloze ani jedna hvězda. Přitom bylo celý den jasno...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama