Psaní o všem, co mě zrovna napadne

Únor 2016

háčkovaná kachnička a slepičky

28. února 2016 v 14:53 Háčkování
Dlouho jsem sem nic nepřidávala, a už jsem si myslela, že ani nepřidám. Příroda je u nás zatím holá, nikde travička, nikde tedy ani kytička :-)
Jen dvakrát u nás vždy ráno sněžilo, i jsem stihla nafotit 3 fotečky, jak se u nás najednou změnila ulice, ale než jsem to stačila dát a blog, v poledne už bylo zas po sněhu a tedy mi ty šedobílé fotky nepřišly už aktuální.
A byla jsem i za to ráda, protože už bych mnohem raději uvítala nějakou tu květinku v trávě, než sníh, co během chvilky pokryje zahradu a během násleující hodiny už je v ulici jen bláto.
Tak sem dávám v předstihu svoje velikonoční háčkování, i když ty slepičky nejsou nic nového, každá blogérka má nějakou tu slepičku doma uháčkovanou. Jen já je dělala letos poprvé.


a ještě sem dávám svojí kachničku, na té jsem si vyhrála nejvíc. Podobnou jsem viděla na fb, tak jsem se jí pokusila napodobit :-)


Můj valentýnský dort

13. února 2016 v 15:32 pečení
I když svátek sv. Valentýna je svátkem cizím, přece jen mi to nedalo, abych neupekla rodině valentýnský dort.
Dělala jsem, co jsem mohla, aby se mi dort povedl. Vydala jsem ze sebe to nejlepší, čeho jsem v kuchyni co se týče pečení schopná :-)
Motivovala mne k tomu jedna známá, co upekla dort manželovi a udělali si spolu navzájem hezký den už včera.
Myslím, že je to moc hezké, když si dva lidé i po tolika letech manželského soužití stále tak dobře rozumí, když si na sebe dokážou najít i po letech chvilku času a prožít a vychutnat si jí spolu, třeba u toho dortu :-)
Já pojímám svátek Valentýnka už dlouho tak nějak rodinně. Tak doufám, že si pochutnají i děti, že si pochutnáme všichni...A zas mám od pečení dortu na delší čas pokoj, stačí mi, že jsem si pohrála dneska :-)

Při focení mne napadlo, že by se mi k tomu dortu hodila krásná, růžová růžička...tak tu jsem nedostala a až mi pokvetou růže na zahrádce, nebude nejspíš zas dort :-)

Je máslový, čokoládový...zdobení mi vždy dělá problémy, tak jsem dala doprostřed jen jednu pralinku a po vyfocení doplnila zbylými pralinkami, takže je trochu přeplněný, ale nám to na chuti nevadí

tady je jen s tou jednou pralinkou :-) zas mě napadá, že se musím naučit zdobit :-)O mužích, moc hezké

3. února 2016 v 19:31 jak dny jdou
Hledala jsem na facebooku něco úplně jiného, když jsem přitom narazila na tento článek. Je ze stránek "Svět zázraků" a je o mužích. Moc se mi ten článek líbil. Ač to, co jsem hledala a nenašla, tak si musím přiznat, že kdybych měla dušičku muže, neměla bych zrovna ty problémy, co mám, nebo možná měla, ale řešila bych je jinak :-)
Protože ale nejsem mužskej, nikdy se nebudu dívat na svět tak, jako se dívají muži, tak jdu hledat dál ten článek, co potřebuji zrovna pro sebe.
Byla by ale myslím škoda, sem tento článek nedat...Tak jednou sem taky dávám článeček s úctou k mužům :-)
Díky tomuto článečku jsem poprvé snad do hloubky pochopila muže, proč budou vždy takoví jací jsou... a hned to přeposlala i synovi...

"V mužské duši je bytost, nezraněný muž, který věří, že je dobrým, který nemá žádné pochyby o životě, který je nejen moudrý, ale také se nebojí zemřít. Někdo by jej nazval samotným bojovníkem. Ale není to tak. Je to sám duch, mladý duch, ten, který přes týrání, mučení a vyhnanství pokračuje v milování, protože se svým vlastním způsobem sám hojí, sám napravuje.
Ženy potvrdí, že viděly tuto bytost vyzařovat z muže bez jeho vědomí. Tato schopnost mladého ducha přinést sílu hojení do vlastní duše je tak úžasná, že je až zarážející. Jeho víra nezávisí na tom, zda mu jeho milenka neublíží. Jeho víra je taková, že jakékoliv zranění, které jej potká, může být zhojeno. Je to víra, že nový život následuje ten starý. Víra, že všechny tyto věci mají hlubší význam, že i na pohled nedůležité události nejsou nesmyslné, že všechno v životě člověka - to drsné, pokroucené, veselé i povznášející - může být použito jako životní energie."
* * *
- z knihy Ženy, které běhaly s vlky; Clarissa Pinkola Estés

a přidávám sem i obrázek, který se nachází i na stránkách Světa zázraků ...a jdu zas hledat to, co potřebuji najít já ...